Kinga Wołoszyn

Kinga Wołoszyn to 17 letnia wokalistka z lubelskiego Józefina w powiecie kraśnickim. Na co dzień uczęszcza do jednego z kraśnickich liceów, ale po godzinach - to śpiew jest jej największą pasją, którą od 8 roku życia rozwija pod okiem doświadczonego trenera wokalnego Pawła Cieliczko. To laureatka i zdobywczyni wielu nagród w konkursach wokalnych na poziomie międzynarodowym, ogólnopolskim i regionalnym. Warto nadmienić, że kilka miesięcy temu w Krakowie zdobyła Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Jana Wojdaka, a nagrodę w imieniu Stowarzyszenia Artystów Wykonawców SAWP wręczyli jej wokalistka Wanda Małgorzata Kwietniewska z Zespołu Wanda i Banda oraz czołowy polski bluesman Sławomir Wierzcholski.

Ponadto wyśpiewała Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu „Inna Brovary” w mieście Brovary w Ukrainie, które niestety zostało zaatakowane w ostatnich miesiącach podczas działań wojennych. Zdobyła także Nagrodę Specjalną za Najbardziej Energetyczny występ na Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka w Kozienicach i Grand Prix na Festiwalu Piosenki Czarnego Krążka w Pionkach, a także wiele wiele innych. Szczególną rozpoznawalność zyskała po występach w telewizyjnych programach takich jak 3 edycja The Voice Kids gdzie na scenie wspólnie zaśpiewała razem z topową wokalistką CLEO, następnie w programie „Szansa na sukces” zdobyła wyróżnienie przyznane przez piosenkarkę Annę Jurksztowicz oraz doskonale znanego szerszej publiczności z muzyki do filmu „Ogniem i mieczem” polskiego kompozytora muzyki filmowej i współczesnej Krzesimira Dębskiego. Kinga ma w swoim dorobku artystycznym singiel „Bez szans” który można było usłyszeć w kilku rozgłośniach radiowych, a całkiem niedawno pojawił się jej świąteczny utwór „Białe święta”, którego premiera miała miejsce w Radiu Zet.

Obecnie pracuje nad nowym materiałem, współpracuje też przy wielu projektach muzycznych. Prowadzi działalność koncertową oraz eventową, często wspiera charytatywnie swoimi występami akcje i zbiórki na rzecz chorych i potrzebujących. Scena to jej żywioł, uwielbia książki, podróże i języki.

Więcej w tej kategorii: « Kashia Vega