Anna Malacina-Karpiel

Urodziła się 8 kwietnia 1985 roku w Zakopanem. Wychowywała się w rodzinnym domu w Poroninie. Zafascynowana regionalizmem, kulturą i folklorem podjęła studia na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.
Od dziecka wychowywana w tradycji góralskiej. Laureatka nagród i wyróżnień w tańcu, śpiewie oraz recytacji gwarowej. 

Jako 11-letnia dziewczynka zaśpiewała na płycie kolędowej rodzinnej kapeli Trebuniów-Tutków. 

Współzałożycielka żeńskiej grupy śpiewaczej ZYNGRY, która wydała docenioną przez wiele środowisk historyczno-społecznych płytę pt.„Za głosem ślebody. Folklor w obliczu II wojny światowej”.
Muzyka, która po dziś dzień odgrywa w jej życiu ogromną rolę, zaowocowała współpracą z wieloma artystami. W 2012 wydała autorską płytę „Posłuchaj mnie… Tutaj”.  

Przez 11 lat była wokalistką zespołu rockowo-folkowego Turnioki. Zespół w tym czasie współpracował z Krzesimirem Dębskim, Anną Jurksztowicz, koncertując m.in. w największych miastach Indii. Grupa grała także z Sinfonią Cracovia, Sinfonia Baltica. Ponad nagrała z Turniokami płytę „Ciupaga”, „Folk Atak”, Na to Boze Narodzyniy”.
W poszukiwaniu ciekawych nurtów muzycznych założyła wraz z kolegą swingowo - folkową formację HOLEVIATERS (CD: „Singsingfolk&swing”) koncertującą w kraju i za granicą.
W 2011 roku wystąpiła w I Edycji programu X Factor. Znalazła się w 40 najlepszych wykonawców z Polski. 

W 2018 roku została uhonorowana Nagrodą Okolicznościową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pracę na rzecz kultury podhalańskiej. 

W 2019 roku objęła stanowisko Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, w którym realizuje własne pomysły kulturalno-społeczne.

W wolnych chwilach rysuje, haftuje tradycyjnym haftem białym (angielskim), 

Zajmuje się twórczością literacką, a owocem tego jest tomik wierszy i utworów scenicznych pt. „Ku prowdziy”. 

Jest autorką tekstów i muzyki, które wykonuje z zespołem HOLEVIATERS. 

W 2011 roku wyszła za mąż za Kazimierza Karpiela „Bułeckę”. Mama dwóch córek: Laury i Melanii. Jej motto: „Miłość do rodziny, tradycji i muzyki sprawia, że już na ziemi doświadczyć mogę nieba”

Więcej w tej kategorii: « Magdalena Lasota Anastasia Mudryk »