Ola Kędra

Ola to 16-latka pochodząca z Podkarpacia, wokalistka i autorka tekstów. Swoją przygodę ze śpiewem rozpoczęła w wieku 9 lat w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. W chwili obecnej uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Brzozowie. Naukę śpiewu kontynuuje Pracowni Wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie.
Laureatka wielu konkursów wokalnych zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Uczestniczka programów telewizyjnych takich jak Hit Hit Hurra, The Voice Kids oraz Szansy na Sukces Eurowizja Junior 2020. Zapraszana do udziału w wielu projektach muzycznych m.in. Orchestra 4Young pod batutą Adama Sztaby w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy oraz GraLiryka - projekt Juliusza Kamila, gdzie stare, piękne polskie wiersze opowiedziane są ponownie językiem nowoczesnego brzmienia.
Ola była stypendystką Marszałka województwa Podkarpackiego za osiągnięcia artystyczne oraz Laureatką Nagrody Muzycznej Exellence in Music Award od Fundacji Center for Cooperative Phenomena z USA.
Latem 2021 roku wydała swój pierwszy debiutancki singiel „Złe języki”. W tym samym czasie rozpoczęła współpracę z songwriterem Michałem Spiczakiem. Jej efektem są kolejne, napisane wspólnie i wydane niezależnie w 2022 roku single „Jeszcze Raz”, „Deszcz” i „Coś nie tak”, ,,Dzięki”, ,,Poddaj się”.
Utwory zgłoszone do konkursu to: ,,Jeszcze raz” to utwór, który swoją premierę miał we wrześniu 2022 r. został napisany pod wpływem tęsknoty za czymś ulotnym, przemijającym, nieuchwytnym – letnim zauroczeniem, zakochaniem, przemijającym latem. Natomiast drugi utwór: ,,Właściwy czas” jest bardzo osobisty. Mówi o tym, że każda chwila naszego życia powinna być przez nas doceniana i w każdej chwili możemy zacząć wszystko od nowa. Każdy moment może być tym tytułowym ,,Właściwym czasem”, jeśli tylko to zrozumiemy i znajdziemy siłę by o siebie zawalczyć. To tak proste i trudne jednocześnie. Końcową interpretację utworów, Ola zawsze pozostawia odbiorcy.

Więcej w tej kategorii: « Mario Junes Magdalena Lasota »