Klaudia Borczyk

Pisze piosenki wierszem, śpiewa sercem. 

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, specjalność wokalistyka jazzowa. Absolwentka Inkubatora Tak Brzmi Miasto kształcącego managerów i samo zarządzających się muzyków. Wokalistka i współprowadząca chóru gospel AMEN Adoramus działającego i koncertującego w UK, wokalistka sesyjna i chórzystka, singer songwriterka oraz instruktorka śpiewu.

Za swoje najważniejsze osiągnięcia uważa: I miejsce na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie, wyróżnienie za autorską kompozycję na Festiwalu Wschody 2019 w Lublinie, GRAND PRIX oraz Nagrodę Publiczności - Hosanna Festival 2019 jako solistka chóru gospel AMEN. W ramach Festiwalu Zaczarowanej Piosenki występowała na jednej scenie obok: Patrycji Markowskiej, Kasi Wilk, Kuby Badacha, Piotra Cugowskiego. Brała udział w cyklach koncertów “Wierchowych Spotkań” pod kierownictwem muzycznym Adama Sztaby. Miała okazję zaśpiewać u boku islandzkiego muzyka i wokalisty Ragnara Olafssona.

Laureatka odcinka “Szansy na Sukces” z piosenkami lat. 50 i 60. oraz uczestniczka The Voice of Poland w drużynie Tomsona i Barona. 

Kompozytorka i wykonawczyni piosenek premierowych w ramach projektu “Lema Pamięci” zaprezentowanych podczas 56. Koncertu Galowego Studenckiego Festiwalu Piosenki oraz Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. 

Z własnymi piosenkami miała okazję wystąpić również na scenie Unplugged Slot Art Festival oraz Noffa Festival.

03.02.2023 miała miejsce oficjalna premiera jej singla “Bez Pszczół”, dystrybuowanego przez Agora Digital Music.

Teraz skupia się na sobie i spisywaniu tego, co jej w sercu gra.

Więcej w tej kategorii: « Sonja Agata Biscan Sargis Davtyan »